5 naturalnych sposobów na piękne włosy

5 naturalnych sposobów na piękne włosyPiękne włosy to atrybut każdej kobiety. Lśniące, zdrowe i mocne, potrafią dodać nam wiele urody, jednakże aby taki efekt osiągnąć, trzeba umieć właściwie o nie dbać.

Nasze mamy i babcie znały naturalne sposoby pielęgnacji włosów i mimo, że w sklepach nie było tyle kosmetyków, potrafiły właściwie pielęgnować swoją urodę. Dziś, w czasach kiedy kosmetyczny przesyt okazuje się nie dawać efektów, dobrze jest wrócić do tych tradycyjnych metod i czerpać z nich korzyści.

Zadbane włosy to prawdziwa wizytówka, ale patrząc na ulice, okazuje się, że większość kobiet nie potrafi właściwie zajmować się swoją fryzurą. Kupują syntetyczne kosmetyki tylko dlatego, że są szeroko reklamowane, a w efekcie nie osiągają żadnych korzyści. Znów kupują kolejne kosmetyki, a te pogarszają dalej stan ich włosów. To błędne koło można przerwać poprzez naturalne kosmetyki.

5 naturalnych sposobów dbania o włosy

Oleje

1. Oleje - zniszczone włosy tracą swoją naturalną otoczkę lipidową. Farbowanie, mycie włosów w drogeryjnych szamponach, wiatr i brak ochrony, to najczęstsze powody suchości włosów i ich łamliwości. Włosy pozbawione płaszcza lipidowego znaczenie szybciej się kruszą, puszą i elektryzują. Żeby temu zapobiec, należy raz lub dwa razy w tygodniu nakładać na nie przed myciem olej. Wybór olei jest niemal nieograniczony, począwszy od najzwyczajniejszego oleju rzepakowego, przez lniany, rycynowy, słonecznikowy czy makadamia. Łyżkę lub dwie oleju rozprowadzamy na suchych albo wilgotnych włosach i zostawiamy na godzinę. Po tym czasie myjemy dwukrotnie delikatnym szamponem. Po kilku tygodniach takiej kuracji zauważymy, że włosy są bardziej lśniące i mocniejsze.

Wcierki

2. Wcierki - w sklepach i drogeriach do kupienia jest wiele rodzajów wcierek przeznaczonych do stosowania na skórę głowy. Wcierkami są soki z aloesu, wody brzozowe (sok z brzozy), pokrzywowe itp. Większość z nich stworzona jest jednak na bazie wysuszającego alkoholu i konserwantów, które mogą podrażniać wrażliwą skórę głowy. Żeby wyeliminować ten niekorzystny efekt, a jednocześnie wzmocnić cebulki, dobrze jest stworzyć własną wcierkę. Wystarczy rozcieńczyć w wodzie naturalny sok aloesowy lub sporządzić napar ze świeżej pokrzywy i wcierać go 3 razy w tygodniu w skórę głowy.

Naturalne odżywki

3. Naturalne odżywki - odżywki i maski sprzedawane w sklepach, często mają działanie wręcz odwrotne do zamierzonego. Zamiast wygładzać - puszą, zamiast wzmacniać - wysuszają. Ponadto przeładowane są konserwantami, barwnikami i detergentami, które mogą być drażniące dla skóry głowy. Jeżeli w danym przypadku odżywka nie daje dobrych efektów, można zastąpić ją naturalną, powstałą poprzez zmieszanie oleju rycynowego, soku z cytryny i żółtka jaja. Długie włosy potrzebować będą odżywki sporządzonej z dwóch żółtek, jednej łyżki oleju rycynowego i soku z 1/4 cytryny. Odżywka taka nie powinna być jednak stosowana na włosy wysuszone rozjaśnianiem, trwałą ondulacją lub prostowaniem, gdyż mogłaby doprowadzić do ich przeproteinowania.

Delikatne mycie

4. Delikatne mycie - zniszczone włosy wymagają delikatnego mycia. Natomiast dostępne w sklepach szampony, zawierają silne detergenty, takie jak SLES czy SLS. Jeżeli chcemy w szybkim czasie poprawić jakość naszych włosów, z powodzeniem możemy zacząć je myć odżywką. Odżywka umyje włosy, ale nadmiernie ich nie wysuszy i nie spowoduje ich łamliwości.

Dieta

5. Dieta - wiele osób myśli, że dbanie o włosy to tylko zewnętrzne zabiegi. W rzeczywistości natomiast stan włosów zależy przede wszystkim od tego, co jemy. Jeżeli nasza dieta jest uboga w składniki odżywcze i witaminy, to siłą rzeczy nie jest możliwe, żeby z naszej skóry głowy wyrosły zdrowe i mocne włosy. Żadna pielęgnacja nie zastąpi właściwego odżywiania, opartego na dużej ilości warzyw, owoców i świeżych soków. W czasie, kiedy nie mamy do nich dostępu, niedobory można skutecznie niwelować poprzez przyjmowanie suplementów diety.

Naturalna pielęgnacja to sposób na zdrowe i piękne włosy. Żadne kosmetyki nie są w stanie zastąpić natury, a oleje, bogata dieta i naturalne odżywki, mają zdolność niesamowitego zregenerowania naszych włosów niemalże zerowym kosztem.

Komentarze

Klara
Wystarczy seria Tricho oryginalnego Waxu :)
Anna
Mój sposób to nic innego jak sprawdzone kosmetyki Wax Pilomax. Polecam Anna