Co przyspiesza porost włosów?

Co przyśpiesza porost włosówGrube, gęste i długie włosy to marzenie wielu z nas. Niestety kosmyki nie zawsze rosną w takim tempie, w jakim byśmy sobie tego życzyli. Jakie podjąć działania, by pasma szybciej rosły, a nasza czupryna stała się bujniejsza? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na szybki porost włosów!


Szampon ma znaczenie dla porostu włosów

Ważnym kosmetykiem, który powinnaś bezwzględnie stosować, jeśli zależy Ci na szybkim przyroście, będzie szampon na porost włosów. Jeśli wydaje Ci się, że zwykły produkt z zawartością alkoholi czy SLS będzie w porządku - jesteś w błędzie. Najważniejszą zasadą jest to, aby odświeżać głównie skalp, a piana powstała w wyniku masowania skóry głowy będzie spływać po naszych kosmykach, co równie świetnie je umyje.

Chcąc przyśpieszyć porost włosów, sięgaj po szampony wzmacniające, które opracowywane są właśnie po to, by pobudzać cebulki do wytężonej, wzmożonej pracy. Dobrym wyjściem będzie szampon wzmacniający do włosów długich albo też przeciw nadmiernemu wypadaniu. Tego typu kosmetyki poprawiają krążenie w mieszkach włosowych, wzmacniając cebulki włosów, przez co włosy rosną szybciej i są mocniejsze.

Odżywki i wcierki na porost włosów - czy faktycznie działają?

Kolejny ważny etap pielęgnacji, który ma wpływ na przyśpieszenie porostu włosów to odżywianie. Podobnie jak w przypadku szamponu, najlepiej sprawdzają się odżywki i maski na porost włosów, czyli takie, które wzmacniają i odżywiają cebulki, dając im kopa energii do pracy. Maski na porost włosów to także dobrej jakości kosmetyki wzmacniające.

Doskonałym sposobem, aby przyśpieszyć porost włosów, jest również stosowanie wcierki do skóry głowy. Składniki aktywne takiego ziołowego preparatu działają świetnie na cebulki. Regularne stosowanie wcierki do skóry głowy potrafi sprawić, że włosy będą rosły szybciej nawet dwa razy.

Dlaczego warto wykonywać peeling skóry głowy?

Kolejną odpowiedzią na pytanie, jak przyśpieszyć porost włosów jest peeling. Skóra głowy potrzebuje go tak samo, jak skóra na twarzy i ciele. Pozbycie się martwego naskórka raz na jakiś czas sprawia, że skalp jest dobrze oczyszczony, przez co lepiej wchłania składniki odżywcze z kosmetyków. W dodatku sam masaż skóry głowy świetnie stymuluje cebulki do wzrostu. Dzięki działaniu ciepła pojedyncze kosmyki dostają bodziec, który pomaga im w wypuszczeniu grubszego i dłuższego pasemka.

W połączeniu ze szczotkowaniem odpowiednim grzebieniem bądź szczotką możemy szybko osiągnąć efekt tak zwanych baby hair. Są to nowe włosy, które szybko spowodują efekt zagęszczenia Twojej zjawiskowej fryzury.

Komentarze