Czym zmyć lakier do paznokci?

Czym zmyć lakier do paznokciCzym zmyć lakier do paznokci? Oto jest pytanie! Wśród wielu sposobów na zmywanie lakieru do paznokci istnieją sposoby ze zmywaczem oraz te domowe, czyli bez jego użycia. Zapoznaj się z tymi sposobami, a nigdy nie będziesz miała problemu, by zdjąć lakier z paznokci, bez względu na to, czy masz zmywacz, czy nie!

W jaki sposób zmywać lakier do paznokci bez zmywacza?

Chcesz zmyć lakier do paznokci, ale wolisz to zrobić bez użycia zmywacza albo z tego względu, że po prostu nie masz go w swoim domu? Wystarczy, że będziesz postępować według wskazówek przedstawionych w tym artykule, a sprawa stanie się szybka, łatwa i przyjemna. Nie trzeba wcale używać zmywacza, żeby zmyć lakier z paznokci. Do tego celu mogą Ci posłużyć inne rozpuszczalniki, takie jak na przykład alkohol czy innego rodzaju rozpuszczalniki typu organicznego.

Do zmycia zwykłego lakieru do paznokci (do zmywania hybrydowego lakieru będzie już potrzebny aceton) zazwyczaj używa się zmywacza z acetonem, jednak w zmywaczu, który jest pozbawiony acetonu, znajdziesz alkohol i inne substancje zdolne rozpuścić lakier do paznokci. Istnieją również inne sposoby na zdejmowanie lakieru niż używanie rozpuszczalników - dodaje Joanna Miś - kosmetolożka, redaktorka serwisu o urodzie - estetico.pl.

Usuń stary lakier za pomocą nowego lakieru

Wystarczy, że nałożysz obficie lakier do paznokci na stary lakier, który już znajduje się na Twoich paznokciach. Najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z jasnego koloru, by skórki Twoich palców nie uległy zabrudzeniu. Odczekaj kilkanaście sekund, ale pilnuj, by nałożona warstwa lakieru nie zaschła. Po tych kilkunastu sekundach zacznij przecierać paznokieć wacikiem, a stary lakier powoli będzie się odklejał. Jeśli powtórzysz całą operację kilka razy, stary lakier bez żadnych trudności będzie w stanie odkleić się od płytki Twojego paznokcia, a Ty pozbędziesz się go bez używania zmywacza.

Nałóż grubszą warstwę lakieru do paznokci, najlepiej o jasnym kolorze, aby nie pobrudzić skórek. Odczekaj około 10 sekund, nie dopuść jednak do jego zaschnięcia i przetrzyj wacikiem paznokieć. Powtórz proces 2-3 razy. Stary lakier powinien bez problemu odkleić się od płytki.

Perfumy i alkohol, czyli kolejny sposób na bezacetonowe zmywanie lakieru z paznokci

Ten sposób polega na sięgnięciu po dość mocny alkohol, który sprawdzi się równie dobrze w zdejmowaniu lakieru, co aceton. Należy jednak pamiętać, by alkohol był stosunkowo mocny. W tym celu idealnie sprawdza się spirytus, jeśli jednak nie posiadasz spirytusu albo innego mocnego alkoholu, możesz sięgnąć po perfumy. Współcześnie prawie nie istnieją perfumy tworzone bez alkoholowej bazy, więc w każdej ich fiolce powinna się znaleźć ilość alkoholu zdolna rozpuścić lakier z Twoich paznokci. Wystarczy, że namoczysz wacik perfumami lub spirytusem i zaczniesz pocierać płytkę paznokcia, na której znajduje się stary lakier. Jeśli nie chcesz zbyt mocno trzeć, możesz również po prostu przyłożyć wacik, a po kilkunastu sekundach lakier się rozpuści. Pamiętaj, że dobrze jest rozcieńczyć czysty spirytus w równych proporcjach z wodą w taki sposób, by stworzony w ten sposób rozpuszczalnik nie był zbyt inwazyjny dla Twoich palców oraz paznokci.

Sposób na lakier, czyli ocet

Ocet spirytusowy jest równie dobrym pomysłem, co perfumy czy alkohol. Wystarczy namoczyć w nim paznokcie, przetrzeć wacikiem, umyć dłonie wodą i gotowe. Lakier powinien zejść z Twoich paznokci bez żadnych problemów. Jeśli natomiast chcesz zmyć lakier hybrydowy, aceton będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ tylko on zdolny jest do tego, by rozpuścić tworzywo utwardzane promieniowaniem ultrafioletowym. Bez acetonu możemy spiłować lakier hybrydowy za pomocą pilnika, ale jest to sposób czasochłonny i wymagający wprawy oraz uwagi. Zbyt intensywne pocieranie lakieru, gdy już kończymy go ostatecznie ściągać, może prowadzić do zarysowywania płytki paznokci i jej zwyczajnego ścierania. To może doprowadzić do osłabienia paznokci i bólu przy ich dotykaniu, dlatego tak ważne jest, by robić do delikatnie i powoli. Żeby wszystko zrobić tak, jak trzeba, należy spiłować hybrydę aż do warstwy bazowej, a bazę usunąć mniejszym pilniczkiem lub nawet bloczkiem polerskim.

Całą operację kończymy, nakładając na płytkę paznokci odżywkę do nich, by były zdrowe i silne. Gotowe. Oto sposoby na zmywanie lakieru do paznokci!

Komentarze