Diety, dzięki którym szybko stracisz na wadze

Dieta odchudzającaZa kilka tygodni wesele i chcesz zmieścić się w wymarzoną sukienkę? A może zbliża się wyjazd na wakacje i warto byłoby zrzucić kilka kilogramów, aby doskonale wyglądać w nowym bikini? Nie ma co marzyć, trzeba wziąć się do działania. Oto kilka diet, które pozwalają szybko stracić kilogramy.

Dieta kapuściana

To jedna z ulubionych diet osób, które chcą szybko stracić na wadze. Jest oparta na zupie warzywnej składającej się z kapusty, papryki, cebuli, pomidorów i selera naciowego. Warzywa należy podsmażyć na oleju a następnie zalać wodą i gotować do miękkości. Zupę można doprawić ziołami, ale nie zaleca się solenia. Tak przygotowana potrawa powinna być jedzona w jak największej ilości przez kolejne dni. Dietę można uzupełnić potrawami z ryżu i warzyw oraz jednym owocem dziennie (wyłączając banany). Dieta kapuściana jest bardzo skuteczna - w trakcie jej stosowania można stracić nawet do 10 kg w tydzień.

Dieta Dukana

To dieta bardzo popularna i chętnie stosowana. Polega na maksymalnym ograniczeniu węglowodanów w codziennych posiłkach. Należy pozbyć się z diety makaronów, pieczywa, ziemniaków, słodyczy i alkoholu. Potrawy dietetyczne oparte są przede wszystkim na chudym mięsie i nabiale. Podczas jej stosowania należy pamiętać o piciu dużej ilości wody oraz wprowadzeniu do diety produktów o dużej zawartości błonnika.

Dieta Kopenhaska

Dieta podobna do diety Dukana. Oparta jest przede wszystkim na chudym mięsie oraz nabiale. Jednak w odróżnieniu od wyżej opisywanej, tutaj można pozwolić sobie na owoce i warzywa. W diecie tej bardzo ważne są pory posiłków. Śniadanie powinno być zjedzone o godz. 8, obiad o 14 a kolacja najpóźniej do godz. 18. Aby dieta była skuteczna konieczne jest nawadnianie organizmu, dlatego należy dużo pić, najlepiej wody mineralnej, gorzkiej kawy lub herbatek ziołowych.

Diety redukcyjne

Dietami redukcyjnymi nazywamy wszystkie te, które prowadzą do chudnięcia w wyniku dostarczania organizmowi produktów niskoenergetycznych. Jest to określenie diet dostarczających poniżej 1200 kcal dziennie. Decydując się na taką dietę najlepiej skorzystać z gotowych programów dietetycznych, ponieważ samodzielne gotowanie i odpowiednie porcjowanie niskokalorycznych potraw bywa trudne. Nie oznacza to jednak, że jest ono niemożliwe. Jeśli chcesz wypróbować przepisy diety redukcyjnej zajrzyj na stronę https://fajnegotowanie.pl/przepisy/diety/dieta-redukcyjna/.

Szybkie chudnięcie a efekt jojo

Wyżej wymienione diety można śmiało nazwać "dietami cud". Większość z nich pozwala szybko stracić na wadze nawet kilkanaście kilogramów. Jednak nie ma się co łudzić, że utrata wagi będzie trwała. W większości diet utrata kilogramów wiąże się przede wszystkim z utratą wody. Po zakończeniu restrykcyjnej diety bardzo często kilogramy wracają. Jednak nie zawsze tak musi być. Stosowanie restrykcyjnej diety na początek kuracji odchudzającej może wywołać pozytywny skutek. Ważne jest jednak, aby po jej zakończeniu utrzymywać dietę redukcję dostosowaną do potrzeb organizmu. Najlepiej wybrać się do dietetyka, który ułoży menu zawierające wszystkie niezbędne składniki a zarazem pozwalające stracić kilogramy skutecznie i na długo.

Komentarze