Jak dobierać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczneCzy wiesz, że pierwsze modele okularów przeciwsłonecznych damskich z czasów XVIII wieku przede wszystkim miały chronić chore osoby przed światłowstrętem? Współcześnie wciąż są synonimem bezpieczeństwa oraz wygody, ale także i stylu. Sprawdź, jak dobrać okulary do kształtu twarzy, a także które modele prezentują się najlepiej - podążaj za trendami!

Jakie okulary przeciwsłoneczne są modne?

Okulary przeciwsłoneczne damskie mają przede wszystkim chronić oczy przed silnymi oraz szkodliwymi dla wzroku promieniami słonecznymi. Ulubione szkła powinny być zawsze wyposażone w filtr UV, który zapewnia niezbędną ochronę bez względu na porę dnia czy godzinę. Znasz już podstawy, a teraz czas przejść do trendów - jakie okulary przeciwsłoneczne są modne w tym sezonie? Można śmiało powiedzieć, że to trochę powrót do przeszłości, ponieważ na wybiegach nie brakuje elementów zaczerpniętych z lat 70. XX wieku oraz roku 2000.

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne damskie:

 • sportowe gogle,
 • modele oversize XXL,
 • cat eye (kocie oprawki),
 • aviatory (pilotki),
 • okrągłe lenonki,
 • muchy w stylu retro,
 • mocna geometria,
 • kolorowe oprawki i szkła.

W tym sezonie okulary przeciwsłoneczne damskie to spora dowolność. Dominują nie tylko kobiecie, kocie oprawki, ale także wyraźne prostokąty, kwadraty, romby czy ośmiokąty - wiele zależy od kształtu twarzy. Możesz postawić na minimalistyczną czerń albo pobawić się kolorem. Błękity, fiolety, zielenie, pomarańcze, żółcie czy róże królują zarówno w przypadku oprawek, jak i szkieł.

Jakie okulary przeciwsłoneczne są modne? Sprawdź najnowszą kolekcję na stronie Tous: https://www.tous.com/pl-pl/akcesoria/okulary/c/44.

Jak dobierać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne damskie pomagają nie tylko ukryć zaspane oczy. Przede wszystkim podkreślają indywidualny styl oraz osobowość. Pozwalają uzupełnić wybrany strój oraz sprawić, że całość wygląda bardziej oryginalnie, a nawet szykowniej w zależności od modelu. Kluczem do stworzenia idealnego zestawu jest wiedza na temat tego, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne. W zależności od wielkości twarzy oraz jej rysów szkła mogą inaczej wyglądać. Warto więc być świadomym swoich atutów i odpowiednio je podkreślać z pomocą dodatków.

Wskazówka:

Nie wiesz, jaki jest kształt Twojej twarzy? Spróbuj odrysować ją na lustrze z pomocą szminki. Dzięki temu uda Ci się scharakteryzować swoje rysy.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy:

 • owalna - możesz sobie pozwolić na pełną dowolność, ponieważ każde szkła będą wyglądać świetnie!
 • okrągła - najlepiej sprawdzą się oprawki kwadratowe albo kanciaste również w stylu cat eye.
 • trójkątna - modele owalne, pilotki, retro albo łagodne kocie oko będą prezentować się najkorzystniej.
 • kwadratowa - okrągłe oraz owalne okulary przeciwsłoneczne damskie z pewnością złagodzą ostre rysy twarzy.
 • prostokątna - urodę podkreślą okulary okrągłe, owalne albo pilotki.

Ilość dostępnych modeli okularów przeciwsłonecznych damskich właściwie się nie kończy, a wiele kształtów oraz kolorów wraca po upływie lat. Dobrze dobrane szkła dodadzą Ci kobiecości, elegancji i podkreślą Twój niepowtarzalny styl. Pozostań incognito, kiedy tylko chcesz!

Komentarze