Jak myć gąbki do makijażu?

Jak myć gąbki do makijażu?Gąbki do makijażu są niezwykle wygodne i nic dziwnego w tym, że zdobyły tak dużą popularność. Wiele osób używa ich każdego dnia podczas wykonywania swojego makijażu. Świetnie sprawdzają się przy nakładaniu podkładu czy korektora i zdetronizowały w dużej liczbie kosmetyczek pędzle używane do tego celu wcześniej. Pamiętajmy jednak, jak bardzo konieczne jest dbanie o gąbeczki do makijażu i ich odpowiednie mycie.

Gąbki niezbędnikiem w kosmetyczkach

Gąbka do makijażu to niezbędne narzędzie w kosmetyczce każdej miłośniczki piękna. Może być używana do nakładania podkładu, kremu BB, a nawet pudru - możliwości są nieograniczone! W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych rodzajów tych gąbek i wszystkie one działają dokładnie w ten sam sposób; musisz tylko znaleźć taką, która po ściśnięciu między palcami przed użyciem wydaje się odpowiednia (niektóre mogą wydawać się bardziej miękkie niż inne). Najpopularniejszy typ to prawdopodobnie Beauty Blender, ale dostępne są również tańsze alternatywy.

Jak używać gąbki?

Najlepiej używać gąbki na mokro. Zamocz ją w ciepłej wodzie i dobrze odciśnij. Ma być wilgotna, ale nie może z niej ściekać woda. Nie wylewaj na nią podkładu, bo gąbka wchłonie jego nadmiar. Nałóż go na czystą podkładkę lub na dłoń i maczaj w nim gąbkę. Nakładanie pokładu czy korektora na twarz gąbką sprawia, że cera wygląda naturalniej. Jednak co trzeba pokreślić - wilgotna gąbeczka to pożywka dla bakterii, dlatego należy o nią odpowiednio zadbać.

Nie zwlekaj

Najlepiej umyć gąbkę od razu po jej użyciu. Wtedy kosmetyki jeszcze nie wyschły i o wiele szybciej pozbędziesz się wszystkiego, co nie powinno się na niej znajdować. Poza tym jest to rozwiązanie bardzo higieniczne i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Nie powinno się używać brudnej gąbki. Jeśli nie masz czasu, żeby zrobić to od razu, miej w zapasie czyste gąbeczki.

Wiele sposobów na doczyszczenie gąbek

Sposobów na czyszczenie gąbek jest mnóstwo. Jednym z najpopularniejszych jest nałożenie na zmoczoną gąbkę olejku i uciskanie jej, aż wszystkie kosmetyki z niej spłyną i będzie całkowicie czysta. Taki sposób sprawdzi się, gdy czyścimy gąbki na bieżąco. Zamiast olejku polecane jest również mydło w kostce, o które pocieramy gąbki. Także świetnie poradzi sobie ze świeżym zabrudzeniem.

Co jednak, gdy nasze gąbki czekały nieco na czyszczenie? Wtedy warto włożyć je do ciepłej wody z mydłem i najpierw porządnie je namoczyć, a później uciskać. Następnie należy je porządnie wypłukać. Niektórzy wkładają też gąbki do pralki, to worka na bieliznę. Ten sposób jednak może być mało ekologiczny, ponieważ gąbki z podkładem nie możemy włożyć do pralki pełnej ubrań.

Tekst napisano we współpracy z wizaz24.pl.

Komentarze