Jak poprawnie nakładać rozświetlacz? Poznaj kilka technik!
Odpowiednio użyty w połączeniu z bronzerem w określonych miejscach na twarzy wysmukli ją, uwypukli jej atrybuty, nada cerze zdrowego blasku i sprawi, że będziesz wyglądać na bardziej wypoczętą. Sekretem dobrego konturowania jest także umiejętne łączenie odcieni. Standardowo podkreśla się nim głównie kości policzkowe, korygowanie kształtu twarzy i nadawanie jej trójwymiarowości poprzez grę światła i cienia to już wyższa szkoła jazdy, ale nic straconego. Poznaj sprawdzone triki, dzięki którym bez problemu wykonasz makijaż na miarę profesjonalisty!
Jak dobrać rozświetlacz do naszej twarzy?
W sklepach możemy spotkać rozświetlacze w różnych postaciach:
- płynnej;
- sypkiej;
- w kamieniu;
- w postaci perełek;
- w sztyfcie;
- w kropelkach.
By uniknąć plan i zacieków, najlepiej wybrać taki, który będzie pasował formą do naszych pozostałych kosmetyków do makijażu - jeśli używasz raczej produktów płynnych, postaw wówczas na formułę kremową, z kolei jeśli malujesz się głównie przy pomocy sypkich kosmetyków, wybierz raczej puder rozświetlający. Jeśli lubisz bardzo lekki makijaż, delikatnie muśnij skórę perełkami np. rozświetlającymi perełkami do twarzy Avon. Na dekolt i kości obojczykowe idealnie nada się rozświetlacz w kropelkach, z kolei ten w sztyfcie jest super wygodny w podróży, dobrze sprawdzi się również do całego ciała. Wybierz idealny dla siebie rozświetlacz na stronie Avon.
Dobry rozświetlacz powinien być dopasowany do naszego typu urody. Przy zimnym typie urody postaw na zimne odcienie rozświetlacza - srebrzysta biel lub odcienie fioletu czy błękitu. Jeśli masz ciepły typ urody, świetnie sprawdzą się ciepłe odcienie takie, jak brązy, brzoskwinie, róże, odcienie koralowe czy perłowe. Różowe rozświetlacze będą też idealne dla tzw. porcelanowej cery.
Uwaga - zanim zaczniesz zabawę z rozświetlaczem, zadbaj o cerę, w innym przypadku perłowy blask tylko uwidoczni i podkreśli jej wszelkie mankamenty.
Jaki pędzel do rozświetlacza będzie najlepszy?
W przypadku rozświetlacza płynnego lub w kremie wykorzystaj gąbeczkę do makijażu lub lekko wklep go opuszkami palców. Sypki rozświetlacz najlepiej nakładać szerokim pędzlem średniej wielkości. Z kolei, do prasowanego rozświetlacza idealnie sprawdzi się pędzel wachlarzowy np. Avon (tzw. fan brush) lub lekko zaokrąglony.
Uwaga - nie zapominaj o regularnym czyszczeniu pędzelka, przez co unikniesz powstawania niedoskonałości, zatkanych porów, infekcji bakteryjnych, ale również smug podczas wykonywania make-up’u. Pędzel syntetyczny wytrzyj w chusteczkę nasączoną odrobiną olejku do twarzy lub płynu micelarnego. Pędzle z włosia naturalnego wymagają nieco ostrożniejszego podejścia, ponieważ są bardziej delikatne. Umyj je przy pomocy łagodnego szamponu dla dzieci lub pianki do twarzy.
Makijażowe triki przy pomocy rozświetlacza - poznaj sekrety dobrego konturowania
Rozświetlacz nakładamy na nakremowaną skórę, już po naniesieniu na nią podkładu i bronzera.Generalnie rozświetlacz powinien uwypuklić wystające części twarzy - nos, kości policzkowe etc. Jeśli używasz bronzera, nałóż go na policzki, a kości policzkowe omieć delikatnie rozświetlaczem. To wersja standard, a oto kilka wskazówek, które sprawią, że będziesz to robić jak zawodowiec:
- Make-up no make-up czyli aby delikatnie rozświetlić całą twarz i osiągnąć efekt zroszonej skóry, dodaj trochę rozświetlacza do kremu nawilżającego, którego używasz w ciągu dnia. Możesz również połączyć highlighter w płynie z ulubionym podkładem.
- Podkreśl leciutko rozświetlaczem łuk Kupidyna czyli zagłębienie nad środkiem górnej wargi. Dzięki temu optycznie powiększysz usta.
- Jeśli używasz satynowej bądź matowej szminki, nanieś odrobinę rozświetlacza na środek górnej i dolnej wargi. To nada ustom efektu 3D, idealnego zwłaszcza przy małych ustach.
- Nałóż odrobinę rozświetlacza na czubku nosa lub na całej jego długości, by go wysmuklić oraz na brodzie.
- Zaaplikuj rozświetlacz przy zewnętrznym kąciku oka, tuż pod łukiem brwiowym, by ją optycznie unieść. Dodatkowo użyj go również w wewnętrznych kącikach samych oczu - oczy będą sprawiać wrażenie bardziej otwartych, a Ty bardziej wypoczętej.
- Jeśli lubisz efekt blinkblink, użyj najpierw rozświetlacza w sztyfcie. Mokry rozświetlacz nada skórze efekt wilgotności. Jest też świetną bazą pod rozświetlacz prasowany.
- Na wieczorne wyjście podkreśl odrobiną rozświetlacza również kości obojczykowe, klatkę piersiową i szczyt ramion, a kilka kropelek rozświetlacza dodanych do balsamu pięknie rozświetli Twoje ramiona i nogi w blasku słońca.
- Możesz też zamienić cienie do powiek na rozświetlacz, co świetnie sprawdzi się w podróży jeśli używasz wersji w sztyfcie.
Błędy w makijażu z użyciem rozświetlacza - sprawdź, czego nie robić!
Pamiętaj o cerze - rozświetlacz pięknie podkreśli Twoje atuty, ale też bezlitośnie zdemaskuje wszelkie mankamenty. Dobierz właściwy dla Ciebie odcień podkreślający naturalny pigment cery tak, aby nie odcinał się zbytnio od koloru Twojej skóry, ponieważ taki makijaż będzie tylko dodawał lat. Nie jest dobry pomysłem używanie rozświetlacza przy tłustym typie cery, który cechuje się naturalnym błyszczeniem. Lepiej w takim przypadku postawić na jasny podkład lub używać niewielką ilość rozświetlacza już po aplikacji kosmetyków matujących. By uniknąć efektu maski, nigdy nie aplikuj highlightera na całą twarz. Podstawowym błędem jest również używanie zbyt dużej ilości lub wręcz kilku warstw kosmetyku. Stosuj go z umiarem, tylko na wybrane, najbardziej wypukłe punkty twarzy lub dodaj niewielką ilość do podkładu w płynie lub kremu na dzień. Pamiętaj również o tym, by nie przesadzić z blaskiem. Jeśli szykujesz się na wielkie wyjście i chcesz mocniej rozświetlić twarz, unikaj zbyt błyszczącej biżuterii i dobierz wówczas bardziej "matową" kreację.
Zapomnij o bladej, zmęczonej cerze i osiągnij piękny efekt glow dzięki naszym wskazówkom!
Opracowano na zlecenie partnera tj. Avon.
Komentarze