Jakie śpiworki niemowlęce do wózka sprawdzą się najlepiej?

Śpiworek niemowlęcyŚpiworek niemowlęcy do wózka to praktycznie obowiązkowy element każdej niemowlęcej wyprawki. Szczególnie jeśli maluch pojawił się na świecie w okresie jesienno-zimowym. Jednak dobrze dobrany śpiworek sprawdzi się nie tylko jako dodatek do wózka podczas spaceru. Może być też świetną alternatywą dla bezpiecznej drzemki malucha w domu, kiedy chcesz mieć dziecko w zasięgu wzroku, a łóżeczko znajduje się w innym pomieszczeniu. Jak zatem wybrać najlepszą opcję?

Na co zwrócić uwagę, wybierając śpiworek niemowlęcy do wózka?

Śpiworek niemowlęcy przede wszystkim powinien być funkcjonalny, by zapewnić maluchowi odpowiedni komfort, wygodę, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego śpiworki niemowlęce do wózka warto wybierać według następujących kryteriów:

Rozmiar

Niemowlęcy otulacz do wózka powinien być idealne dopasowany do wieku twojego malucha. Zbyt duży śpiworek może sprawić, że dziecko podczas snu osunie się na jego dno. Ważne jednak jest to, aby śpiworek nie był za mały, ponieważ w ten sposób może uciskać dziecko, sprawiając mu dyskomfort, a nawet ból.

Śpiące dziecko

Materiał

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego postaw na śpiworki do wózka z naturalnych, miękkich i przyjemnych w dotyku tkanin. W ten sposób zapewnisz maluchowi odpowiednią wentylację podczas leżakowania, nie przegrzejesz go, a jednocześnie zagwarantujesz mu komfort termiczny. W przypadku otulaczy do zadań specjalnych, na przykład na deszcz, warto wybrać wariant z wierzchnią, wodoodporną warstwą materiału.

Rodzaj zapięcia

Z pewnością każdy rodzic wie, jak niecierpliwe potrafią być dzieci. Przy zmianie pieluchy lub sytuacji awaryjnej czas bywa na wagę złota. Dlatego najlepiej postaw na otulacz z zamkiem błyskawicznym na środku, lub taki, którego zapięcie pozwala na całkowite odchylenie górnej warstwy.

Grubość materiału

Wybierając śpiworek niemowlęcy do wózka, koniecznie zwróć uwagę na grubość materiału, z którego został on wykonany. Te najcieńsze zaczynają się już od 0.5 tog i najlepiej sprawdzą się w upalne dni. Wariant 1.0 tog to świetny wybór na wiosnę, natomiast późną jesienią i zimą postaw na otulacze o grubości 3.5 tog.

Jakie są zalety śpiworków niemowlęcych?

Wiesz już, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze śpiworka dla niemowlaka. Zastanawiasz się jednak, jakie zalety płyną z używania właśnie tego konkretnego gadżetu? Oto kilka najpowszechniejszych argumentów, które przemawiają na korzyść śpiworka.

Szczelne okrycie

Prawdopodobnie każdy rodzic wie, jak niespokojne podczas snu potrafi być dziecko. Nawet jeśli twój maluch uwielbia się kręcić i kopać nóżkami, to śpiworek niemowlęcy do wózka zapewnia mu szczelną ochronę przed chłodem. Nie istnieje tu ryzyko, że pociecha rozkopie się podczas snu, a ty zyskasz spokojną głowę, iż maluch zawsze jest właściwie okryty.

Bezpieczeństwo

Dobrze dobrany rozmiar śpiworka to nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo malucha. Dopasowany gadżet minimalizuje ryzyko przypadkowego zakrycia twarzy, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci.

Uniwersalny wybór

Śpiworki niemowlęce do wózka cieszą się niemałym zainteresowaniem rodziców nie bez przyczyny. Stanowią szczelną ochronę przed chłodem, niezależnie od temperatury za oknem. Bez problemu znajdziesz śpiwór, który nadaje się na lato czy zimę, a nawet deszczową, jesienną pogodę.

Śpiworek niemowlęcy to również świetny wybór do domu. Zapewnia maluchowi maksymalny komfort podczas snu, minimalizuje ryzyko zakrycia twarzy lub rozkopania się w czasie odpoczynku. Zamek błyskawiczny umożliwi sprawne przebranie dziecka lub po prostu wyjęcie ze śpiworka - sprawdź, jak wiele zalet niesie za sobą niemowlęcy śpiworek do wózka.

Komentarze