Klinika zaburzeń odżywiania

Zaburzenia odżywianiaOsoby cierpiące na zaburzenia odżywiania często borykają się z tym problemem latami, ponieważ ich leczenie jest wyjątkowo trudne. Chory nie jest w stanie racjonalnie ocenić własnych zachowań, a co za tym idzie - nie uświadamia sobie i nie kontroluje szkody, jaką wyrządza swojemu ciału stosując niewłaściwe nawyki żywieniowe.

Terapia nie przyniesie efektu, jeśli zachowania te nie będą się znajdować pod stałym nadzorem. Dlatego też pacjent cierpiący na zaburzenia odżywiania powinien być otoczony profesjonalną opieką lekarską przez cały czas trwania terapii, a nie tylko w trakcie sesji. Opiekę taką oferują kliniki zaburzeń odżywiania.

Jak wygląda pobyt w klinice zaburzeń odżywiania?

Klinika zaburzeń odżywiania funkcjonuje na podobnych zasadach, co sanatorium organizujące turnusy rehabilitacyjne, z tą różnicą, że w tym konkretnym przypadku rehabilitacja dotyczy chorób trochę innej natury. Przez cały czas trwania turnusu pacjenci odbywają regularne spotkania z psychologami, psychiatrami i dietetykami, jednocześnie personel kliniki stara się im zapewnić najlepsze możliwe warunki wypoczynku ułatwiające psychiczną i fizyczną regenerację. Każdy dzień rozplanowany jest tak, by pacjenci się nie nudzili, ale też niepotrzebnie nie przemęczali. W zależności od tego, jaką formę aktywności preferują, mogą brać udział w różnych formach arteterapii: od muzykoterapii po choreoterapię. Nie mają natomiast, z oczywistych względów, możliwości samodzielnej personalizacji diety. Jadłospisy są dopasowywane do indywidualnych potrzeb każdego chorego - z jednej strony uwzględniają ich osobiste preferencje kulinarne, z drugiej skupiają się na dostarczaniu organizmowi niezbędnego odżywienia. Czas trwania takiego leczenia to 3 - 6 miesięcy.

Jak wybrać dobrą klinikę zaburzeń odżywiania?

Dobra klinika zaburzeń odżywiania to taka, która zatrudnia wysoko wykwalifikowanych specjalistów i cieszy się zaufaniem wśród pacjentów, dlatego zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego ośrodka warto sprawdzić, jaką ma opinię i jakie kompetencje posiadają zatrudnieni w nim lekarze. Zapoznajmy się także dokładnie z jego ofertą. Dobra klinika zaburzeń odżywiania dysponuje szerokim wachlarzem metod leczniczych, które będą w stanie poradzić sobie nie tylko z anoreksją czy bulimią, ale też ortoreksją, bigoreksją i wieloma innymi schorzeniami. Takim ośrodkiem jest warszawska klinika Otulenie - to prawdziwa oaza dla osób borykających się z tego rodzaju problemami. Chorzy cierpiący na zaburzenia odżywiania oraz ich bliscy mogą tutaj znaleźć potrzebne wsparcie i szansę na odbudowę zdrowia oraz rodzinnych relacji.

Komentarze