Kołdra obciążeniowa - sposób na lepszy sen

Kołdra obciążeniowaPojęcie kołdry obciążeniowej wielu z nas nic tak naprawdę nie mówi, jednak jej popularność zaczyna powoli rosnąć. Warto zatem wspomnieć kilka słów na temat tego produktu, który sprawdza się idealnie zarówno u dorosłych, jak i u dzieci mających problem z dobrym snem. Czym zatem jest wspomniana kołdra, dlaczego warto po nią sięgnąć i jakie są przeciwwskazania do jej stosowania?

Czym jest kołdra obciążeniowa?

Kołdra obciążeniowa, o której możemy dokładniej przeczytać na stronie https://biohacki.pl/koldra-obciazeniowa-co-to-jest-jak-dobrac-i-czy-warto-ja-stosowac/, to specjalny rodzaj kołdry wypełnionej najczęściej szkłem (czasem stalą nierdzewną), która waży znacznie więcej niż klasyczna kołdra. Głównym jej zadaniem jest aktywacja tzw. propriocepcji, czyli głębokiego czucia, dzięki któremu mamy świadomość tego, gdzie znajdują się nasze kończyny. Podczas leżenia pod kołdrą obciążeniową czujemy delikatny ucisk, który pomaga nam się uspokoić, a także zapewnia uczucie relaksu, co ma bezpośredni wpływ na lepsze zasypianie.

Dla kogo przeznaczona jest kołdra obciążeniowa?

Produkt ten może w skuteczny sposób poprawić jakość oraz długość snu zarówno u dorosłej osoby, jak i u dziecka. Jest ona przeznaczona w szczególności dla tych osób, które mają problemy ze snem spowodowane głównie ciągłym rozmyślaniem lub zbyt dużą ilością stresu. Wspomniana kołdra dzięki obciążeniu pomaga się uspokoić, zrelaksować, a także wyciszyć. Decydując się jednak na jej stosowanie, musimy pamiętać o tym, aby nie stosować jej przez zbyt długi czas, ponieważ może to doprowadzić do nadmiernej stymulacji, czy też do pojawienia się objawów bólowych. Bardzo ważne jest również to, aby od razu nie przykrywać nią całego ciała, tylko stopniowo przesuwać ją nieco wyżej wraz z upływem każdego dnia.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania kołdry obciążeniowej?

Kołdra obciążeniowa to bardzo bezpieczny produkt, z którym rzadko występują jakieś problemy. Czy może być jednak stosowana przez wszystkie osoby? W tej kwestii należałoby się skonsultować z lekarzem w szczególności wtedy, gdy występują u nas zaburzenia oddychania, choroby sercowo-naczyniowe, obniżone napięcie mięśniowe, czy też łamliwość kości.

Komentarze