Łóżka piętrowe dla dzieci. Popularne rodzaje łóżek

Łóżko piętrowePiętrowe łóżka dla dzieci są niewątpliwie bardzo dobrym meblem dla dwójki rodzeństwa, co nie oznacza, że nie może ich używać jedynak. Piętrowe łóżko sprawdzi się także w domu, w którym starsze dziecko ma oddzielny pokój, a dwoje młodszych pozostaje we wspólnym. Łóżka piętrowe przybierają różne rozmiary, warto więc dostosować je do potrzeb swoich dzieci i możliwości przestrzennych danego pomieszczenia.

Łóżka piętrowe dziecięce uniwersalne

Najczęściej wybieranymi modelami łóżek piętrowych są meble dwuosobowe. Sprawdzają się w niewielkich lub wąskich pokojach, których powierzchnia musi być aranżowana w sposób maksymalnie praktyczny.

Warto jednak zwrócić uwagę na meble przeznaczone nawet dla trójki rodzeństwa. Mają dwa poziomy i dodatkowe łóżko wysuwane z szuflady z poziomu pierwszego, które ma oddzielny materac. W wersji dwuosobowej szuflada jest miejscem na pościel bądź inne przedmioty używane przez dzieci.

Jednak to łóżka piętrowe dziecięce uniwersalne są przez rodziców wybierane najczęściej. Ich kolorystyka jest przeważnie neutralna, dzięki czemu mogą z nich korzystać chłopcy i dziewczynki. Większość rozmiarów umożliwia wpasowanie mebla w powierzchnię i wystrój wielu wnętrz bez zostawienia niezagospodarowanych części.

W dodatku istnieją modele dwustronne z wymiennymi barierkami. Można je ustawiać w zależności od tego, w którym miejscu stanie łóżko. Takie rozwiązanie można spotkać między innymi w piętrowych łóżkach dla dzieci z Interbeds.

Łóżka dziecięce piętrowe dla maluchów

Łóżko, z którego będą korzystały małe dzieci, nie może być zbyt duże. Chodzi głównie o dostosowanie wysokości mebla do wzrostu maluchów i ich wieku. Łóżko dziecięce piętrowe musi więc być odpowiednio niższe od modelu dla dzieci starszych i nie powinno przekraczać 160 centymetrów wysokości. Dopiero wtedy bezpieczeństwo dziecka zostanie zachowane.

Model, którego dolny materac znajduje się nieco nad podłogą, będzie optymalnym rozwiązaniem. Pod spodem materaca znajdzie się wystarczająco miejsca, by powietrze mogło bez przeszkód pod nim przepływać. Jest to kluczowe do utrzymania go w czystości, bo brak cyrkulacji powietrza sprzyja powstawaniu groźnych dla zdrowia drobnoustrojów. Dolny i górny materac powinny znajdować się od siebie w stosownej odległości, zazwyczaj od 70 do 100 centymetrów. Wtedy dziecko młodsze będzie mogło spokojnie spać w dolnej części łóżka i nie uderzy głową w górną część podczas wstawania, tak jak starsze nie uderzy w sufit.

Ważne jest też odpowiednie zabezpieczenie skrajów łóżka piętrowego, ale w barierki zabezpieczające jest wyposażony niemal każdy współczesny model. Dzięki nim nawet bardzo małe dziecko, które lubi wiercić się w nocy, nie spadnie z górnej części łóżka.

Łóżko piętrowe

Łóżka piętrowe młodzieżowe - dla starszych dzieci i nastolatków

Niezwykle interesujące i to z wielu powodów są te łóżka dziecięce piętrowe, z których będą mogły korzystać nie tylko dzieci, ale także młodzież. Chłopiec szybko staje się nastoletnim chłopakiem, który potrzebuje kilku dodatkowych centymetrów łóżka, by się w nim zmieścić.

Piętrowe łóżka dla dorastających i starszych dzieciaków będą przede wszystkim dłuższe. Standardem są modele o długości do 200 centymetrów. Górną część może zajmować dziecko w wieku szkolnym, dolna część może natomiast służyć przedszkolakowi. Nie trzeba też się zbytnio przejmować, że wyrosną z takiego łóżka zbyt szybko i zajdzie konieczność dokupienia następnego. Mało który młody człowiek osiąga wzrost przekraczający dwa metry.

Łóżka piętrowe dla dzieci przybierają wiele form i rozmiarów. Wierzymy jednak, że z pomocą naszego artykułu znajdziesz te najlepiej dopasowane do potrzeb twoich i dziecka.

Komentarze