Masaż olejowy - dlaczego warto z niego korzystać?

Masaż olejowyNie od dziś wiadomo, że dobrze wykonany masaż potrafi przynieść wiele korzyści dla zdrowia i urody. Wystarczy tylko skorzystać z odpowiedniej terapii manualnej, by w naturalny sposób poprawić kondycję zdrowotną, zwiększyć elastyczność skóry lub zadbać o dobre samopoczucie. Jednym z popularnych wariantów zabiegu są masaże olejkami, które mają spore grono zwolenników. Dlaczego warto wybrać się na masaż olejowy? Jakie właściwości mają olejki? O tym wszystkim napiszemy w dalszej części tekstu.

Masaże olejowe - zabiegi na całe ciało, zabiegi na twarz

Naturalne olejki chętnie wykorzystuje się podczas rozmaitych masaży, jako jeden z elementów znacząco wpływających na skuteczność terapii.

Produkty tego typu (dopasowane do specyfiki masażu) oraz potrzeb konkretnego pacjenta, są wykorzystywane zarówno w masażach klasycznych, jak i relaksacyjnych - na całe ciało lub wybrane jego części (np. twarz, stopy). Nie da się bez nich obyć podczas masażu ajurwedyjskiego, balijskiego, niektórych odmian masaży tajskich czy hawajskich zabiegów lomi lomi, na które można zapisać się za pośrednictwem strony: GabinetyMasazu.pl.

Olejki stosuje się też jako dodatkowy preparat, który wspomaga działanie masażu gorącymi kamieniami (smaruje się nimi wypolerowane kamienie bazaltowe przed położeniem ich na skórze) bądź podgrzewa się w nich stemple ziołowe, również wykorzystywane w orientalnych terapiach manualnych. Można więc rzec, że olejki stanowią niezmiernie ważny składnik wielu zabiegów.

Dlaczego stosuje się olejki?

Co daje stosowanie olejków podczas masażu? Z jednej strony ułatwia to wykonywanie precyzyjnych, płynnych ruchów przez masażystę, bądź zmniejsza tarcie przy przesuwaniu kamieni i stempli, co zwiększa skuteczność zabiegu, wpływając korzystnie na formę organizmu.

Z drugiej strony naturalne olejki zawierają wiele cennych substancji odżywczych, o działaniu pielęgnacyjnym. Poprawiają kondycję i wygląd skóry, głęboko ją nawilżając i dostarczając jej szereg cennych składników (witaminy, minerały). W końcu olejki wydzielają przyjemne zapachy, pobudzające lub relaksujące, dlatego stosuje się je jako podczas masaży o charakterze aromaterapii.

Dobroczynne właściwości olejków do masażu

Przy zabiegach manualnych wykorzystuje się wiele olejków. Każdy z nich powinien być wykonany z wyłącznie naturalnych składników o potwierdzonej jakości. Różne preparaty potrafią wykazywać mocno urozmaicone właściwości. Dlatego zawsze należy dopasować produkt do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jakie olejki są stosowane najczęściej i jak działają na skórę? Olejek ze słodkich migdałów i sezamowy wykazują właściwości odżywcze i intensywnie nawilżające. Oleje winogronowe stanowią też bogate źródło witamin, w tym A, D, E, K, które wzmacniają powłoki lipidowe i redukują podrażnienia skóry również w przypadku cery trądzikowej. Podobne działanie ma olejek arganowy, pozwalający uporać się nawet z większymi niedoskonałościami skóry (właściwości przeciwzapalne).

Do zabiegów relaksacyjnych chętnie wybiera się olejki o subtelnym, orzeźwiającym zapachu. Mogą to być na przykład preparaty z jaśminu. Sporo energii dodają natomiast produkty na bazie cytrusów lub zielonej herbaty.

Skuteczny masaż olejowy na ciało - rozwiązanie dla zdrowia i urody

Olejki w masażu stosuje się na zimno lub ciepło. Ich właściwości prozdrowotne i pielęgnacyjne sprawiają, że chętnie sięga po nie wielu profesjonalnych terapeutów, którzy z pomocą naturalnych preparatów są w stanie jeszcze lepiej zadbać o swoich pacjentów.

Komentarze