Najpopularniejsze implanty zębów

Implanty zęboweUtrata pojedynczych lub kilku zębów zawsze negatywnie odbija się na całym łuku zębowym i prowadzi do rozwoju poważnych wad zgryzu, nie mówiąc już o tym, że wywołuje spore kompleksy, bo przecież każdy z nas chciałby mieć piękny uśmiech.

Na szczęście z pomocą w takiej sytuacji przychodzi implantologia. Współczesne implanty zębów, będące znacznie lepszą alternatywą dla ruchomych protez, do złudzenia przypominają prawdziwe zęby, są też równie funkcjonalne - polecamy je każdemu, kto boryka się z mniejszymi lub większymi ubytkami w uzębieniu.

Jakie implanty zębów stosowane są najczęściej?

Implanty zębów dzielą się na kilka różnych rodzajów w zależności od kształtu i rozmiaru (śrubowe, cylindryczne, żyletkowe, zygomatyczne), usytuowania (śródkostne, podokostnowe), konstrukcji (jednofazowe, dwufazowe) oraz zastosowanego w nich materiału (tytanowe, ceramiczne). Największą popularnością wśród pacjentów z niewielkimi ubytkami zębowymi cieszą się obecnie dwufazowe implanty tytanowe mocowane za pomocą śruby w tkance kostnej. Dzięki swojej konstrukcji i umiejscowieniu są one bardzo bezpieczne i niezwykle wytrzymałe, tytan zaś zapewnia im wieloletnią trwałość. W przypadku większych ubytków zębowych i zaniku struktur kostnych najczęściej stosuje się implanty zygomatyczne, zwane również jarzmowymi. Implanty zygomatyczne to długie, niekiedy nawet 50-milimetrowe, wszczepy wprowadzane w kość jarzmową. Wykonuje się je zazwyczaj z tytanu, podobnie jak wspomniane wcześniej standardowe, pojedyncze implanty. Więcej informacji na Declinic.pl.

Jak wybrać odpowiednie dla siebie implanty zębowe?

O wyborze konkretnego rodzaju implantów pacjent zawsze decyduje w porozumieniu z implantologiem, który nie tylko służy radą w takiej sytuacji, ale też weryfikuje możliwość wszczepienia wybranego modelu u danego pacjenta preferowaną przez niego metodą. Tylko lekarz jest w stanie właściwie ocenić stan zgryzu i struktur kostnych oraz wykluczyć przeciwwskazania uniemożliwiające przeprowadzenie zabiegu. Warto mu więc zaufać. Dobry implantolog dobierze odpowiednie implanty i za ich pomocą uzupełni ubytki zębowe zapewniając pacjentowi najlepszy możliwy efekt wizualny i funkcjonalny.

Komentarze