Naszyjnik - jak dobrać jego długość?

Modny naszyjnikJaką długość naszyjnika powinnaś wybrać? Kto powinien unikać długich naszyjników i do jakich kreacji pasują krótkie wisiorki? Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać najlepszy naszyjnik?

Bez względu na to, czy szukasz prezentu dla kogoś bliskiego, czy też interesuje Cię nowy naszyjnik dla siebie, wybór tego produktu powinien przebiegać zgodnie z kilkoma prostymi zasadami. Ostateczna decyzja zależy przecież od co najmniej kilku czynników, jak choćby kształtu figury czy wzrostu. Jeśli natomiast decydujesz się na zakup naszyjnika przez sieć, koniecznie sprawdź jego długość - bez trudu znajdziesz tę informację w opisie produktu. Pamiętaj przy tym, że podana długość odnosi się do rozpiętego naszyjnika i nie obejmuje zawieszki.

Jakie są rozmiary naszyjników? Bardzo zróżnicowane, dokładna długość naszyjnika zależy przede wszystkim od producenta, jednak standardowe rozmiary to zazwyczaj:

  • 40 cm,
  • 45 cm,
  • 50 cm,
  • 55 cm,
  • 60 cm,
  • 65 cm,
  • 70 cm.

Dla naszyjników zrobionych z łańcuszka najlepsze są najmniejsze rozmiary. Jeśli lubisz naszyjniki z wisiorkiem, dobrze wybrać dłuższe naszyjniki o długości nawet powyżej 75 cm. Natomiast naszyjniki o długości około 50-60 cm zwykle kończą się poniżej linii obojczyka i powyżej klatki piersiowej.

Naszyjniki krótkie

Krótkie naszyjniki zazwyczaj występują w kilku podstawowych modelach, jak np. choker (zwykle długość 35-40 cm). Taki naszyjnik uwydatnia dekolt i doskonale pasuje do eleganckich sukienek z odkrytymi ramionami oraz do sukienek z dekoltem typu "V". Nieco dłuższy jest naszyjnik typu princess (do 50 cm), jest bardziej uniwersalny w użytkowaniu oraz dopasowaniu do stylizacji. Może to być choćby pojedynczy sznur pereł noszony ze swetrem lub do wystawnej sukienki na wyjątkową okazję.

Naszyjniki średniej długości

Naszyjniki średniej długości, czyli 50 cm i więcej, to częsty wybór wielu pań. Jednym z popularnych typów jest tzw. matinee, który pasuje do właściwie każdej stylizacji. Nieważne, czy wybierasz się na wystawną kolację, czy na spacer z koleżanką. Pamiętaj też, że taka długość naszyjnika często przyciąga spojrzenie w kierunku dekoltu.

Długie naszyjniki

Naszyjniki długie z reguły cieszą się nieco mniejszą popularnością, co wynika z kilku czynników. Po pierwsze do takiego naszyjnika konieczna jest dopasowana stylizacja, po drugie długie naszyjniki lepiej pasują wysokim kobietom. Drobne i niskie panie mogą z długim naszyjnikiem wyglądać na jeszcze mniejsze. Odpowiednio dobrany długi naszyjnik może być jednak znakomitym wyborem na wieczorowe wyjście. Ponadto długie naszyjniki sięgające do okolic linii pępka przeznaczone są dla raczej szczupłych kobiet, które pozbawione są krągłości na wysokości pępka. Nadprogramowe kilogramy w talii będą przy długim naszyjniku jeszcze widoczniejsze. Wybierając nowy naszyjnik dla siebie lub bliskiej osoby, pamiętaj, aby zwrócić uwagę nie tylko na markę, design czy cenę, ale też, a może i przede wszystkim, na długość. To od tego w ogromnej mierze zależy, jak będziesz prezentowała się z danym naszyjnikiem na szyi.

Komentarze