Naturalne, domowe maseczki dla suchej skóry

Naturalne domowe maseczki dla suchej skóryNaturalne maseczki - sucha skóra. Nie ma na tym świecie nic, co by bardziej pomogło naszej skórze niż natura. Obecnie w kosmetykach znajdują się całe rzesze substancji, które mogą nas uczulać. I właśnie tu pojawia się problem. Jak radzić sobie ze skórą? Co zrobić kiedy nasza skóra jest sucha? Właśnie na te pytania potrafiły sobie poradzić nasze babcie. Otóż one pomagały sobie naturą. Oto kilka przepisów na domowej roboty maseczki, które pomogą nam lepiej niż reklamowane specyfiki.

Maseczka z płatków owsianych

Dwie łyżki płatków owsianych należy zalać 4 łyżkami śmietany lub mleka. Gdy płatki napęcznieją, utworzoną substancję nakładamy na twarz. Pozostawiamy ją na 20 minut. Po jej upływie zmywamy gorącą wodą. Po wszystkim spłukujemy jeszcze raz, tyle że zimną wodą.

Maseczka ze smalcu

Świeżym, stopionym, jeszcze ciepłym smalcem wieprzowym wsmarujemy w skórę. Zostawiamy tak ok. 20 minut. Następnie spłukujemy strumieniem ciepłej wody, a następnie zimnej.

Maseczka z papki ziemniaczanej

Dużego, świeżo ugotowanego ziemniaka w łupinie, obieramy, rozgniatamy i mieszamy z odrobiną mleka. Dodajemy jedno żółtko. Całość ogrzewamy i wstawiamy do ciepłej wody. Potem nakładamy na twarz. Działanie zwiększy się, kiedy przykryjemy twarz grubą chustą, tak aby ciepło nie mogło się wydostać. Po 20 minutach zmywamy ciepłą, a potem gorącą wodą.

Maseczka z siemienia lnianego

Dwie łyżki siemienia lnianego gotuje się w 2 filiżankach wody na papkę, którą jak najcieplejszą wsmarowuje się w skórę. Po upływie 20-30 minut zmywamy twarz gorącą wodą, a następnie lodowatą.

Maseczka z truskawek

3 truskawki rozgniatamy widelcem, po czym rozdrabniamy na gęstą pastę ze śmietaną i łyżeczką miodu. Dobrze oczyszczoną twarz smarujemy i po 20 minutach zmywamy wacikiem nasączonym w mleku

Na pierwszy rzut oka te przepisy wydają się nieco abstrakcyjne, ale kiedy popatrzymy na etykietki kosmetyków, wtedy zobaczymy, że wiele składników będziemy mogli sobie przyswoić. Jest to jedynie nieco tańszy sposób na skuteczną pielęgnację - bo o suchą skórę trzeba dbać przede wszystkim.

Komentarze

Natura dla Ciebie
Naturalne maseczki i nie tylko były i są zawsze zdrowe właśnie z naturalnych składników które to maseczki są bezpieczne i zdrowe a co najważniejsze zabieg jest pewny w witaminy.
http://www.naturalne-kosmetyki.net
Czesława
Jest dużo przeróżnych maseczek gotowych do kupienia w sklepach ale najlepiej jest robić samemu, takie domowe sposoby są najlepsze. Chętnie poczytam bo mam suchą skórę i muszę o nią zadbać teraz szczególnie jak jest wiosna