Olejowa pielęgnacja skóry głowy

Olejowa pielęgnacjaOleje znane są ze swoich drogocennych i leczniczych właściwości. Nic więc dziwnego, że znalazły zastosowanie również w pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. Suchość, łuszczenie, podrażnienia czy przetłuszczenia to reakcje skórne naturalnie występujące na skórze głowy. Zastosowanie olei wspomaga procesy wyciszające, nawilżające i przeciwzapalne.

Zabiegi olejowania mają na celu nie tylko poprawę kondycji włosów, ale i złagodzenie przebiegu niektórych dolegliwości skórnych. Jeżeli odpowiednio dobierzesz olejki do włosów będziesz mogła nie tylko poprawić wygląd fryzury, lecz wspomożesz organizm w walce z łupieżem, nadprodukcją sebum czy zapaleniem skóry.

Pielęgnacja głowy i włosów olejami - jak nakładać?

Olejowanie należy rozpocząć od nakładania niewielkiej ilości produktu, co kilka milimetrów na skórze głowy, delikatnie wmasowując preparat opuszkami palców. Tak nałożony olej do pielęgnacji głowy, można pozostawić do wchłonięcia na pół godziny przed myciem. Następnym krokiem jest dokładnie umycie i oczyszczenie skóry. Szampon w kontakcie z substancją oleistą zemulguje ją i pozwoli spłukać produkty.

W przypadku pielęgnacji włosów oleje warto rozprowadzać także na łodygę włosa. Zabieg ten ogranicza puszenie się i elektryzowanie. Jak nakładać olej na włosy? Wystarczy użyć około łyżki oleju i wetrzeć go w suche włosy. Urozmaiceniem dla pielęgnacji może być połączenie oleju z żelem aloesowym. Wówczas mieszaninę nałóż na wilgotne włosy. Po godzinie dokładnie umyj skórę głowy i włosy.

Olejowa pielęgnacja

Olejki do włosów Iossi

W ofercie Iossi znajdziesz 3 olejki do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Wszystkie produkty bazują na kompozycji zmiękczającego oleju macadamia, przeciwzapalnej czarnej porzeczki, wzmacniającej pokrzywie i antyseptycznym olejku z lawendy.

  • Makadamia Czarna Porzeczka. Olejowy zabieg do włosów suchych - przeznaczony do włosów z tendencją do łamania się i przesuszania. Produkt odżywi i zregeneruje zmęczone farbowaniem oraz rozjaśnianiem włosy. Zawarty w kompozycji olej abisyński redukuje puszenie i suchość.
  • Rozmaryn Lawenda. Olejowy zabieg do włosów to - przeznaczony do włosów cienkich, osłabionych, matowych z tendencją do wypadania. Obecność olejku rozmarynowego wpływa pobudzająco na krążenie i wzrost włosa.
  • Konopia Kokos. Olejowy zabieg do włosów przetłuszczających się - ogranicza nadprodukcję sebum i wypadanie włosów. Olejek ylang ylang w połączeniu z rozmarynem i olejem konopnym działa przeciwzapalnie.

Komentarze