Olejowanie włosów wysokoporowatych. Czego potrzebują zniszczone włosy?

Olejowanie włosów wysokoporowatychNajważniejsza jest delikatność, ponieważ włosy wysokoporowate są zniszczone i bardzo łatwo pogorszyć ich kondycję. Jednocześnie wymagają mocniejszego działania, dlatego olejowanie włosów wysokoporowatych różni się nieco od zabiegu z użyciem olejów na normalnych włosach. Jak to najlepiej zrobić?

Jeśli masz bardzo łamliwe, łatwo przesuszające i rozdwajające się włosy, możesz mieć problem z nadmierną porowatością. Pod wpływem różnych czynników szkodliwych - temperatury, słońca, niewłaściwej pielęgnacji, produktów do koloryzacji - włókno włosa osłabia się, a otaczające go łuski rozchylają się jak w szyszce. Taki włos narażony jest na dużo szybszą utratę wody.

Jak rozpoznać, że mam włosy wysokoporowate? Najlepiej zrobić test na porowatość włosów (wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań) lub sprawdzić, jak włosy zareagują na nałożenie oleju kokosowego (jeśli są wysokoporowate - spuszą się, zmatowieją i będą trudne do rozczesania).

Jak dbać o włosy zniszczone?

  1. Zniszczone pasma potrzebują delikatności, dlatego nie należy ich nadwyrężać. Warto zrezygnować z farbowania i przedłużania do czasu zregenerowania się włosów. Mycie, rozczesywanie i stylizowanie wymaga używania dużo łagodniejszych produktów, bez wysuszających alkoholi. Z włosami zniszczonymi trzeba przede wszystkim obchodzić się delikatniej, nie ciągnąć, nie szarpać i nie związywać w ciasne upięcia.
  2. Włosom zniszczonym niezbędne jest dogłębne odżywienie i wzmocnienie. Zregenerować możemy je dostarczając dużo witamin i minerałów, ale przede wszystkim protein (to z nich są zbudowane) oraz lipidów (upraszczając: kwasów tłuszczowych). Właśnie dlatego olejowanie włosów wysokoporowatych to bardzo dobre rozwiązanie. Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić.

Olejowanie włosów wysokoporowatych

Najlepsze olejki do włosów wysokoporowatych to te, które zawierają duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6. Jeśli olejek ma przewagę właśnie wielonienasyconych kwasów, jego cząsteczki są na tyle duże, żeby mogą nie tylko wniknąć do wnętrza włosa, ale również uszczelnić jego zewnętrzną warstwę.

Jakie olejki do włosów wysokoporowatych są najlepsze? Warto wziąć pod uwagę: olej ze słodkich migdałów, olej arganowy, olej z wiesiołka dwuletniego, olej z nasion bawełny, olej z awokado, olej z passiflory, olej winogronowy, olej z czarnuszki siewnej itd.

Dla wzmocnienia efektu warto wybrać takie metody olejowania, które zadziałają najbardziej intensywnie. Włosy wysokoporowate najlepiej będą czuły się, jeśli zafundujemy im:

  • olejowanie włosów na gorąco,
  • olejowanie wzmocnione sauną na włosy,
  • olejowanie włosów w misce,
  • olejowanie włosów na noc i na mokro.

Autor: www.olejowaniewlosow.info.

Komentarze