Półśpiochy dla chłopców. Czy Twój synek ich potrzebuje?

Mały chłopiec w półśpiochachŚpiochy, półśpiochy, pajacyki, bodziaki i kaftaniki… Wybór ubranek niemowlęcych jest duży, dlatego każdy początkujący rodzic może się w tym pogubić. Dzisiejszym tematem są półśpiochy dla chłopców - zastanowimy się, kiedy warto po nie sięgnąć i kiedy z nich zrezygnować; jakie są ich wady i zalety oraz gdzie można znaleźć ubranka godne polecenia.

Półśpiochy Pinokio - polskie produkty z mięciutkiej bawełny

Na początku nie sposób nie wspomnieć o istotnej kwestii, jaką jest jakość wybieranych półśpiochów. Podobnie jak w przypadku większości innych ubranek dla maluchów, powinny być wykonane z wysokojakościowej bawełny - mięciutkiej i oddychającej. Produkty stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach muszą zapewniać komfort małym ciałkom i ich delikatnej skórze. Istotne są również rozwiązania, które pomagają rodzicom w sprawnym przebieraniu. W przypadku półśpiochów będą to np. gumki nad piętami, trzymające stópki.

Szukanie idealnego produktu nie jest łatwe - chcielibyśmy, żeby nasze dzieci dostawały wszystko to, co najlepsze i najładniejsze, a jednocześnie przystępne cenowo. Gdzie szukać takich ubranek? Polecamy polską markę Pinokio. Półśpiochy dla chłopców, podobnie jak inne ubranka tego producenta, mają certyfikat "Bezpieczny dla dziecka". Wykorzystywane materiały są przetestowane i delikatne, a przy tym pięknie się prezentują. Wybierając produkty polskich marek, wspierasz rodzimych przedsiębiorców - to dodatkowy atut.

Półśpiochy dla chłopca

Jak nosić śpiochy, a jak półśpiochy?

Śpiochy to ubranko, które sięga od stóp do ramionek; mają długie nogawki z zakrytymi stópkami i nie mają rękawów. Półśpiochy, jak łatwo się domyślić, to “połowa” śpioszków. Przypominają długie spodenki z gumką lub bawełnianym pasem (również z przykrytymi stopami), dlatego niezbędne jest założenie do nich body lub koszulki. Śpiochy również zakłada się na body - jeśli jest chłodno, w ten sposób otrzymujemy ciepły, warstwowy zestaw.

Często lepiej sprawdza się zakładanie body niż koszulki - w obu przypadkach. Zestawiając je ze spodenkami (półśpiochami) - unikniemy niekontrolowanego odsłaniania plecków. Jeśli założymy je do śpiochów - materiał kaftanika nie będzie nieprzyjemnie rolował się na plecach. Body może być dopasowane do warunków cieplnych: bez rękawów lub z długim/krótkim rękawem, w zależności od potrzeb.

Wady i zalety półśpiochów dla chłopców

Wiele osób uznaje śpiochy za relikt przeszłości i decyduje się na komfortowy zestaw body + półśpiochy. Nic dziwnego - spodenki ze stopkami mają dużo zalet. Ta skrócona forma znacznie ułatwia przebieranie malucha - rodzice nie muszą rozbierać go ze wszystkiego, aby zmienić pieluszkę. Nie ma tu żadnych guzików, napów i wiązań. Rodzice chętnie wybierają półśpiochy dla chłopców, którzy notorycznie zsuwają sobie skarpetki. W zabudowanych spodenkach nie ma tego problemu.

Ważne jest również to, że kiedy dziecko rośnie, w zabudowanym ubranku może podkurczać paluszki. Jeśli stanie się to w półśpiochach, łatwiej zauważymy zmianę - dziecko będzie prostować nóżki, zsuwając z siebie ubranko. Brak ucisku na stopkach to większy komfort i zdrowie dziecka.

Czy półśpiochy mają wady? Tak jak wspomnieliśmy, noszenie ich z koszulką może spowodować odsłonięcie pleców malucha. Żeby zlikwidować ten problem, warto wybierać body (lub body oraz koszulkę). Drugą kwestią jest wiek, a raczej rozwój dziecka. Półśpiochy nadają się w początkowym okresie życia - kiedy niemowlę jest mało mobilne. Wstawanie lub chodzenie w spodenkach ze stopkami może być bardzo niebezpieczne. Warto kupować je maksymalnie do rozmiaru 74.

Wadą może być również uciskanie brzuszka przez gumkę. Rzeczywiście, zbyt ciasny pas nie jest odpowiedni, dlatego warto to sprawdzać. Dobre ubranka mają szeroki, nieuciskający ściągacz, który nie powinien sprawiać problemów.

Warto testować różne rozwiązania

Ponieważ każde dziecko i każdy rodzic jest inny - u niektórych lepiej sprawdzą się śpiochy, a u innych półśpiochy. Dotyczy to szerokiego zakresu zagadnień dotyczących opieki nad dzieckiem. Aby przekonać się, co będzie najlepsze w naszym przypadku, testujmy różne rozwiązania - warto mieć chociaż jedne półśpioszki, aby zobaczyć, jak rzecz wygląda w praktyce.

Komentarze