Rodzaje korektorów do twarzy - czym się różnią i do czego służą?

Korektor do twarzyDzięki nim zamaskujesz niedoskonałości, zaczerwienienia, sprawisz, że Twoja cera będzie gładka i rozświetlona. Dowiedz się więcej o korektorach do twarzy.

Rola dobrze dobranego korektora jest niezastąpiona. Pozwala szybko i skutecznie zatuszować niedoskonałości, zlikwidować cienie pod oczami, przebarwienia, popękane naczynka, wyrównuje koloryt cery, rozświetla, odświeża i odmładza spojrzenie, a nawet umożliwia konturowanie twarzy. Wśród dostępnych na rynku produktów możemy wybierać między korektorami sypkimi, w płynie, kremie, sztyfcie. Do tego należy wziąć również pod uwagę kolory, w jakich występują korektory pod oczy i ich zróżnicowaną rolę. Dzięki tak wielu możliwościom każda z nas ma szansę dobrać produkt dostosowany do swoich potrzeb, cery oraz typu wykonywanego makijażu.

Podział korektorów ze względu na kolor

Kolorowe korektory to kosmetyki do zadań specjalnych. Aplikujemy je na skórę jeszcze przed nałożeniem podkładu. Najczęściej mają postać kremu lub sztyftu. Który kolor, do czego służy?

  • Korektor zielony - idealny do maskowania przebarwień, wyprysków, pękających naczynek. Nakładamy go w niewielkich ilościach, punktowo wyłącznie w miejscach, które tego wymagają.
  • Korektor żółty - produkt do niwelowania cieni pod oczami, sińców, fantastycznie ukryje zmęczenie, pajączki, rozświetli okolicę pod oczami.
  • Korektor różowy - zakrywa szare przebarwienia i cienie, a także te o zielonkawej barwie, czyli np. widoczne żyłki pod oczami.
  • Korektor pomarańczowy - neutralizuje niebieskie odcienie na skórze.
  • Korektor niebieski - uratuje Cię w sytuacji, gdy Twoja twarz nadmiernie się opali niezależnie od tego, czy pod wpływem słońca, solarium, czy samoopalacza.
  • Korektor biały - fantastycznie rozświetla cerę, można go również stosować na łuk kupidyna, by podkreślić kształt ust oraz pod łuk brwiowy.
  • Korektor beżowy - najpopularniejszy, neutralny, występuje w wielu odcieniach, by dopasować go sobie jak podkład, do kolorytu cery. To propozycja dla pań, którym trudno jest się rozeznać w kolorystyce korektorów oraz ich zastosowaniu. Jest wielozadaniowy, maskuje, neutralizuje, rozjaśnia, rozświetla. Beżowy korektor wybieramy w tym samym odcieniu co podkład lub odrobinę jaśniejszym.

Jak używać korektora do twarzy?

Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w sztuce makijażu lub po prostu nigdy wcześniej nie korzystałaś z korektorów, zacznij od beżowego w sztyfcie do bardziej wyrazistych niedoskonałości, albo w płynie o lekkiej formule, który pozwoli Ci ujednolicić koloryt skóry twarzy. Aby nałożyć korektor pod oczy, zadbaj w pierwszej kolejności o jej odpowiednie nawilżenie za pomocą kremu i poczekaj, jak się wchłonie. Aplikację korektora pod oczy należy zacząć od niewielkiej ilości i wklepać ją gąbeczką do makijażu. Cienka warstewka nie będzie tak podatna na rolowanie się i wbijanie w zagłębienia zmarszczek. W razie potrzeby czynność można powtórzyć. Co ważne, w przeciwieństwie do korektorów kolorowych, ten pod oczy nakładamy już na podkład. Aby uzyskać pożądany efekt, stwórz za jego pomocą wzór odwróconego trójkąta pod okiem, zaczynając poniżej dolnej powieki. Jeżeli chcesz się pozbyć nadmiaru produktu, użyj (podobnie jak w przypadku makijażu ust) chusteczki higienicznej. Delikatnie przyłóż ją do twarzy w miejscach zastosowania korektora.