Top 5 zasad, dzięki którym będziesz prowadzić zdrowy styl życia

Zdrowy styl życiaKażdy z nas powinien prowadzić zdrowy styl życia, choć we współczesnym świecie nie jest to łatwe. Większość z nas jest zapracowana i zabiegana, a przez to uważa, że na aktywny i w pełni zdrowy styl życia nie ma czasu. Na szczęście nie jest to prawdą i można to szybko zmienić. Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić. Poznajcie top 5 zasad, dzięki którym odmienicie swoje życie na lepsze. Czas dowiedzieć się, jak prowadzić zdrowy styl życia.

Top 1: wysypiaj się

Prowadzenie zdrowego stylu życia nie jest jakąś fanaberią czy reklamowym wymysłem. Rzeczywiście ma wpływ na nasze samopoczucie, ale i zdrowie. Badania naukowe udowadniają tezę, że kto prowadzi zdrowy styl życia zdecydowanie rzadziej choruje, co dotyczy nie tylko chorób ciała, ale i duszy, czyli depresji. Jednocześnie wiadome jest, że nie wystarczy tylko prowadzić zdrowy styl życia, by nie chorować. Ale z drugiej strony, skoro można w znaczący sposób zmniejszyć ryzyko ciężkich chorób, to trzeba to zrobić. Zacznijmy od tego, że należy się wysypiać, jednocześnie trzeba wiedzieć, że zarówno zbyt mało jak i dużo snu negatywnie wpływa na pracę całego organizmu i powoduje przemęczenie, ale i zaburzenie doby. Jeżeli będziecie spać za mało, to mogą pojawić się bóle głowy, obniżona odporność organizmu czy po prostu brak libido. Ale może dojść też do nadprodukcji moczu. Niestety konsekwencje mogą być jeszcze poważniejsze i wśród tych poważniejszych możemy wymienić choćby zwiększone ryzyko chorób serca, ale też cukrzycy. Jeżeli zaś chodzi o negatywne konsekwencje zbyt dużej ilości snu to rzeczywiście może pojawić się ciągłe uczucie zmęczenia, ale i problemy ze skupieniem. Ile więc należy spać? Najlepiej około 7 do 8 godzin. Jednoczenie pamiętajcie, aby chodzić spać o regularnych godzinach i to niezbyt późno.

Top 2: dieta pudełkowa, czyli zdrowa dieta

Wiadome jest, że należy zdrowo się odżywiać. Jest to wręcz truizm, który choć znany wszystkim, to jakoś nieszczególnie często stosowany w codziennym życiu, a to błąd. Często zasłaniamy się brakiem czasu na przygotowywanie zdrowych dań, a to nie jest prawdą. W końcu wystarczy tylko zdecydować się na dietę pudełkową. To świetna opcja. Dania są zdrowe, zbilansowane, ale też bardzo smaczne. Rzeczywiście zdrowo się odżywiając możecie zyskać bardzo wiele. Ryzyko cukrzycy czy nowotworów jelita bądź żołądka znacznie maleje. A przy tym zyskujecie jeszcze więcej energii na co dzień.

Top 3: ruch

Tak naprawdę nie trzeba wiele by zyskać wiele. Wprowadzenie zdrowego stylu życia nie jest trudne i nie musi być też w żadnym przypadku czasochłonne. W końcu wystarczy tylko wysypiać się, ale też zdrowo jeść i oczywiście postawić na aktywny styl życia. Nie należy więc spędzać czasu po pracy w pozycji siedzącej, oglądając seriale, które suma summarum nie zawsze mają większy sens. Zdecydowanie lepiej wyjść pobiegać czy pojeździć na rolkach lub rowerze. Poczujecie się lepiej i to bardzo szybko. Jednocześnie Wasza waga się usystematyzuje. Wystarczy tylko 30 minut ruchu dziennie, by zyskać tak wiele. Możecie też zamienić samochód na rower i właśnie na jednośladzie dojeżdżać do pracy. Polecamy też spacery. Możliwości jest wiele.

Top 4: coś dla siebie i od siebie

Każdy z nas powinien coś dać od siebie, ale dla siebie. A mianowicie czas najwyższy zadbać o siebie i wreszcie o sobie pomyśleć. Zastanówcie się co sprawia Wam przyjemność i rzeczywiście pozwólcie sobie na tę przyjemność. Jeżeli lubicie tańczyć, to może zapiszcie się na kurs tańca. A jeżeli lubicie gotować, a przy tym macie ochotę zwiększyć umiejętności, to dobrym wyborem jest kurs gotowania. Wydaje się, że ma to niewiele wspólnego ze zdrowym stylem życia, ale prawda jest zupełnie inna, bo naprawdę dużo. Wystarczy tylko wspomnieć, że dbając o siebie robicie coś dobrego dla swojego zdrowia psychicznego. Rzecz jasna depresji tak nie wyleczycie, ale jeżeli nie chorujecie to poczujecie większą codzienną radość.

Top 5: trochę egoizmu nie zaszkodzi

Należy bezwzględnie ograniczyć stres i rzeczywiście pozwolić sobie na nieco luzu. A wręcz zachęcamy Was do zdrowej dawki egoizmu. Należy wreszcie pomyśleć o sobie i przestać wyręczać innych. Niby to niewiele, ale jednak bardzo wiele. Pamiętajcie, że inni członkowie rodziny nie są ważniejsi od Was.

Komentarze