Wypożyczalnia schodołazów - kiedy warto skorzystać z jej usług? Sprawdzamy!

Wypożyczenie schodołazuNiektóre podmioty specjalizujące się w sprzedaży schodołazów oferują również usługi wynajmu. Jest to w wielu wypadkach bardzo wygodne i korzystne rozwiązanie. W tym artykule omówimy wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące najmu tego typu urządzeń oraz podpowiemy, kiedy warto się na niego zdecydować.

Na czym polega usługa wypożyczenia schodołazu?

Wynajem schodołazu to usługa, która szczególnie nie różni się zbytnio od najmu innych maszyn i urządzeń. Zasadniczo polega on na czasowym wzięciu w użytkowanie schodołazu za odpowiednią opłatą. Tego typu rozwiązanie można zauważyć także w przypadku innych sprzętów dla niepełnosprawnych. Specjalistyczne sklepy oferują np. wynajem kul, wózków inwalidzkich, łóżek rehabilitacyjnych czy właśnie schodołazów.

Okres najmu jest ustalany indywidualnie przy zawieraniu umowy. Często określany jest także minimalny czas, na jaki wynajmowany jest dany sprzęt, np. 1 miesiąc. Cena usługi jest uzależniona właśnie od okresu najmu, na jaki się zdecydujemy oraz wybranego urządzenia. Z zasady mniej zaawansowanie urządzenia są tańsze niż modele z licznymi dodatkowymi udogodnieniami. Szeroki wybór schodołazów w wypożyczalni umożliwia znalezienie najlepszej opcji dla siebie - zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i finansowym.

Kiedy warto zdecydować się na wynajem schodołazu?

Skorzystanie z usług wypożyczalni schodołazów to rewelacyjnie rozwiązanie dla osób, które borykają się czasową dysfunkcją ruchową. W ich przypadku inwestycja w zakup nowych lub nawet używanych schodołazów jest nieopłacalna. Ponadto taka krótkotrwała utrata zdolności ruchowej, którą można przywrócić poprzez rehabilitację i fizjoterapię wyklucza możliwość starania się o dofinansowanie. Inwestycja w wysokiej klasy schodołaz wymaga znacznych środków pieniężnych.

Ponadto wypożyczenie schodołazu to doskonała opcja, jeśli chcemy przetestować tego typu urządzenie. Wynajem pozwala na sprawdzenie, jak schodołaz sprawdza się na naszej klatce schodowej, czy jest odpowiedni do posiadanego wózka oraz czy dany typ urządzenia po prostu spełnia nasze oczekiwania.

Wypożyczalnię schodołazów możesz znaleźć na stronie: https://pokonaj-bariery.pl/wypozyczanie/. W ofercie znajdują się zarówno urządzenia kroczące, jak i gąsienicowe w atrakcyjnych cenach. Przykładowo miesiąc korzystania z podstawowego modelu to koszt ok. 300 zł netto.

Wypożyczalnia schodołazów - co jest niezbędne do najmu urządzenia?

Podstawą wypożyczenia schodołazu jest umowa najmu określająca wszystkie najważniejsze kwestie i warunki dotyczące usługi. Poza stronami umowy zawiera również okres najmu, należność za przekazanie urządzenia oraz postanowienia związane z ewentualnymi szkodami. Zwykle wynajmujący wymaga od najemcy dokumentu potwierdzającego tożsamość, np. dowodu osobistego lub prawa jazdy. Konieczna jest także kaucja, która stanowi zabezpieczenie w razie wykrycia uszkodzeń wykraczających poza normalne ślady użytkowania. Jeśli zwrócimy urządzenie w stanie niebudzącym zastrzeżeń, otrzymamy zwrot całej wpłaconej kwoty. W przeciwnym wypadku wynajmujący potrąci sobie jej część na poczet niezbędnych napraw.

Przy wypożyczaniu schodołazu należy pamiętać, aby przygotować samochód do transportu sprzętu. Nie każdy usługodawca umożliwia wysyłkę urządzenia kurierem i czasem, konieczne jest odebranie go osobiście. Wówczas przyda się pojazd z pojemnym bagażnikiem, w którym bez problemu zmieści się schodołaz.

Komentarze