Ombre, pasemka, a może balejaż?

Ombre, pasemka, a może balejaż?Technik koloryzacji włosów jest całe mnóstwo i laik z całą pewnością może się w tym pogubić. Kilka z nich jest powszechnych i znanych od lat, jak na przykład klasyczne pasemka lub balejaż.

Ale są takie, które dopiero od niedawna goszczą na salonach i głowach tzw. zwykłych kobiet. Co wybrać?

Pasemka

Jeśli przeraża cię koloryzacja całej głowy, możesz zdecydować się na pasemka. Ich zaletą jest to, że odrosty nie rzucają się tak w oczy i można je farbować rzadziej. A jaki kolor? Tutaj ogranicza cię tylko twoja fantazja. Możesz wybrać odcień zbliżony do naturalnego, aby po prostu ożywić włosy, dodać im charakteru, albo (jak w przypadku włosów blond) zamknąć w nich promienie słońca. Możesz też pobawić się z kontrastowymi odcieniami. To, czy wykonasz je samodzielnie przy użyciu produktów drogeryjnych, np. farb do włosów Garnier, czy u fryzjera. Zależy tylko od Ciebie.

Balejaż

Niektórzy zastanawiają się, czym się to właściwie różni od klasycznych pasemek. W przypadku balejażu dobieranych jest kilka odcieni (trzy minimum) jednego koloru. Pasemka robi się w różnych kolorach i o różnych grubościach tak, by efekt był jak najbardziej naturalny. Dlatego też odcienie farby są zbliżone do naturalnego koloru włosów. Np. balejaż dla szatynki będzie w odcieniach brązu, bursztynu i być może niewielkiej ilości miedzi. Odrosty są jeszcze mniej rzucające się w oczy niż w przypadku klasycznych pasemek, ale wykonanie balejażu jest znacznie droższe. Za to świetnie może on sprawdzić się u kobiet, które zauważyły na swojej głowie pierwsze siwe włosy. Dzięki dobraniu odpowiednich odcieni, nie będą one rzucać się w oczy.

Ombre

O tym sposobie koloryzacji słyszymy od jakiegoś czasu. Polega na tym, że końcówki włosów (najczęściej długich lub półdługich) od około połowy długości są rozjaśnione o 1-2 tony. Czasem 3, ale jest to rzadsze, ponieważ nie daje to zbyt naturalnego efektu. Ciekawy, niebanalny efekt, który wygląda, jakby włosy były naturalnie rozjaśnione słońcem niestety nie jest dla każdego. Po pierwsze, najlepiej prezentuje się na włosach w kolorach brązu, a po drugie - odradza się go paniom z przetłuszczającymi się włosami. Ciemniejszy kolor u nasady włosa może potęgować ten efekt i włosy będą wyglądały nieestetycznie.

Komentarze